Najczęściej zadawane pytania

Ból zęba to dolegliwość, której nie należy lekceważyć. Najczęściej pojawia się jako objaw próchnicy, chorób miazgi ale występuje także przy nadwrażliwości czy stanach zapalnych w jamie ustnej. Popularne środki przeciwbólowe przyniosą chwilową ulgę, ale nie zlikwidują przyczyny bólu.
Zalecamy udać się do specjalisty, który zdiagnozuje i rozwiąże problem. Strach nie może być naszym doradcą, a czasem chwila rozmowy telefonicznej z lekarzem rozwieje nasze wątpliwości i pozwoli podjąć słuszną decyzję o leczeniu.

Wizyty adaptacyjne to pierwsze wizyty dziecka w gabinecie, podczas których w formie zabawy mały pacjent poznaje atrybuty dentysty, gabinet i podstawowe informacje dotyczące higieny jamy ustnej.
Na wizytę adaptacyjną możemy wybrać się już z 18miesięcznym szkrabem.
Starszakom proponujemy zabiegi profilaktyczne lub kolorowe wypełnienia zębów mlecznych.
Jako rodzice starajmy się nie przekazywać naszego strachu dzieciom a słowo ból po prostu pominąć, by nie budować już na początku negatywnych skojarzeń. Wierzymy, że mały pacjent oswojony z pracą dentysty i miejscem jakim jest gabinet, w przyszłości chętnie i bez lęku do niego powróci.

Na co dzień w naszej pracy spotykamy się z lękiem przed dentystą. Staramy się wypracowywać pewne standardy opieki nad pacjentami z dentofobią. Wierzymy, że odpowiednia atmosfera, cierpliwość, bezbolesność zabiegów pozwalają na budowanie poczucia bezpieczeństwa. Pacjentom, którym ciężko przełamać barierę strachu polecamy metodę małych kroków. Pierwszym z nich może być rozmowa telefoniczna z lekarzem lub niezobowiązujące odwiedzenie gabinetu.

Leczenie próchnicy

Nie warto zwlekać z leczeniem nawet niewielkich zmian próchnicowych. Przy zastosowaniu znieczulenia opracowanie ubytku przebiega bezboleśnie, szybko i komfortowo dla pacjenta. Ubytek wypełniany jest materiałem światłoutwardzalnym – ząb odzyskuje pierwotny kształt i funkcjonalność.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe polega na oczyszczeniu kanałów korzeniowych zęba z zainfekowanej zębiny oraz ich wypełnieniu. Taki ząb wymaga następnie odbudowy materiałem światłoutwardzalnym lub zastosowania korony.

Korona porcelanowa

Zniszczona korona zęba wymaga odbudowy protetycznej czyli wykonania uzupełnienia odzwierciedlającego utracone tkanki zęba. Najczęściej wykonuje się korony porcelanowe osadzone na wkładzie cementowanym w korzeniu własnego zęba

Most porcelanowy

Most to stałe uzupełnienie protetyczne, które odtwarza utracony ząb. Cementowany jest na zębach sąsiadujących z luką. Gwarantuje doskonały efekt estetyczny, wygodę i komfort użytkowania.

Implanty

Implanty to śruby tytanowe, które naśladują korzeń zęba. Umożliwiają odtworzenie funkcji i estetyki utraconego zęba.

Leczenie zębów mlecznych

Próchnica to choroba zakaźna. Niestety nieleczony ząb mleczny infekuje ząb stały a jego zbyt wczesna utrata może spowodować zaburzenia zgryzu. W naszych gabinetach dbamy o budowanie świadomości rodziców, służymy radą i odpowiadamy na nurtujące pytania.

Usunięcie zęba

Dzięki zastosowaniu znieczulenia usunięcie zęba przebiega bezboleśnie a odpowiednie zaopatrzenie zębodołu niweluje możliwość wystąpienia powikłań i umożliwia szybkie gojenie. Rozmowa i prawidłowy wywiad przed zabiegiem przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i komfortu pacjenta.

Leczenie chorób dziąseł

Stany zapalne w obrębie tkanek otaczających ząb są częstym powodem wizyt w gabinecie stomatologicznym. Nieleczone choroby dziąseł oraz przyzębia mogą nieść za sobą poważne konsekwencje wlącznie z utratą zębów.

RTG

Badanie radiologiczne to bezbolesna i bezpieczna metoda umożliwiająca zobrazowanie próchnicy, zmian w obrębie kości, diagnostykę przed usunięciem zęba czy w trakcie leczenia kanałowego. Nasze gabinety wyposażone są w najnowocześniejsze systemy radiowizjografii cyfrowej co pozwala uzyskać doskonały obraz przy zastosowaniu najmniejszej dawki promieniowania.